Wakacje na Mazurach warto spędzić w gospodarstwach agroturystycznych

Do wakacji jeszcze wprawdzie daleko, ale już dziś warto się zastanowić, gdzie je spędzić. Wcale nie musi to być wyjazd zagraniczny. W Polsce jest wiele wspaniałych miejsc, gdzie można wypocząć w doskonałych warunkach. Można wybierać między ośrodkami wypoczynkowymi, hotelami czy polami kempingowymi. Coraz popularniejsza staje się także agroturystyka. Mazury to region, gdzie jest ona szczególnie dobrze rozwinięta. Warto więc zwrócić uwagę na ten wspaniały region Polski i na oferujące tam swoje usługi gospodarstwa agroturystyczne.
Dlaczego warto wybrać agroturystykę? Dziś gospodarstwo agroturystyczne to już nie tylko miejsca do spania. Położone są zwykle w pięknych krajobrazowo miejsca. Na Mazurach agroturystyka często mieści się w pobliżu malowniczych jezior. Oprócz dobrze wyposażonych pokoi i łazienek, do dyspozycji gości jest najczęściej kuchnia z lodówką, kuchenką i innymi niezbędnymi przedmiotami. Można tam sobie samemu przyrządzać posiłki. Bardzo często jednak gospodarze oferują pełne wyżywienie. Zwykle nie jest to standardowe stołówkowe jedzenie, a miejscowa regionalna kuchnia, która na Mazurach obfituje w doskonałe ryby w przeróżnych postaciach. Do tego dochodzą produkty ekologiczne. Warto więc próbować miejscowych specjałów.

Kolejną atrakcją często oferowaną przez agroturystykę na Mazurach jest możliwość podglądania życia zwierząt gospodarskich i udział w ich oporządzaniu i karmieniu. Dla mieszczucha jest to nieoceniona nauka, szczególnie dla dzieci, którym mleko często kojarzy się wyłącznie z kartonikiem ze sklepu. A podbieranie kurom świeżo zniesionych jaj to nieopisana frajda.
Agroturystyka często daje możliwość wypożyczenia rowerów, kajaków czy rowerów wodnych. Gospodarze mogą też zorganizować spływy kajakowe, ogniska i grille. Ponieważ Mazury to także przepiękne lasy, więc można zanurzyć się w lesie i zbierać tam grzyby i jagody.

Jak przedstawiają się koszty pobytu w gospodarstwach agroturystycznych? Wszystko zależy od miejscowości, terminu pobytu oraz od terminu, w którym dokonujemy rezerwacji.

Zapraszamy do lektury: www.nocujnamazurach.pl/agroturystyka-mazury

Related posts

Leave a Comment