Tatuaże stałe czy zmywalne – co wybrać?

Sztuka tatuażu na przestrzeni lat przestała być postrzegana jako symbol patologii, środowiska kryminalnego i przestępczego. To, że ktoś ma efektowny tatuaż na ramieniu, wcale nie oznacza, że siedział w więzieniu. Tatuaż jest dziś postrzegany jako zjawisko kulturowe, traktowany jak jedna z dziedzin sztuk plastycznych, z którymi przecież ma wiele wspólnego. Istnieją różne formy tatuaży. Najczęściej wykonujemy tatuaże stałe, które są już z nami do końca, ale wszystkim, którzy chcieliby zrobić sobie pierwszy tatuaż, ale nieco się boja, a do tego nie mają jeszcze pewności, czy dany wzór będą chcieli nosić na ciele do końca życia, polecamy tatuaże zmywalne. Metoda ich tworzenia jest nieinwazyjna, nie wywołuje bólu. Zmywalne tatuaże najczęściej się nakleja. Zmywają się zwyczajnie pod wpływem wody o wysokiej temperaturze, czasami nawet zimna woda wystarczy, aby zmyć motyw graficzny z naszego ciała. Zmywalne tatuaże uspokajają nieco rodziców w momencie, gdy nastolatki nieoczekiwanie oznajmiają, że chcą sobie zrobić ciekawy motyw na ciele.

Tatuaż zmywalny w praktyce jest tańszy od tego wykonywanego na stałe. Właściwie można dokonać zabiegu w dowolnie wybranym miejscu. Zmywalne tatuaże sprawdzają się zarówno na ramionach, jak i na plecach. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby umieścić je na nodze. Decydując się właśnie na taki tatuaż, a nie inny, nie musimy mieć bezpośredniego kontaktu z igłą, nie staniemy przed wyzwaniem przechodzenia procesu gojenia się skóry po ingerencji urządzenia wprowadzającego kolorowe pigmenty pod skórę. Przy procesie robienia rozległego tatuażu na ciele trzeba sobie poradzić z brakiem komfortu i pojawianiem się bólu.

Tatuaże zmywalne posiadają wiele motywów wykorzystywanych zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W tych tatuażach zauważa się najczęściej motywy roślinne, religijne, oparte na inicjałach osób nam bliskich. W formach tatuaży zmywalnych da się zauważyć także całe cytaty. Ważne dla nas zdanie, podparte drobnym elementem graficznym, umieszczane jest na ciele w ważnej dla nas chwili jako pamiątka.

Czytaj więcej na: mixprint.com.pl/index.php/sitodrukowe/tatuaze-zmywalne

Related posts

Leave a Comment