Sprawdzona metoda nauki języka – fiszki po angielsku

badz-kreatywny

Z tą metodą zetknął się chyba każdy kto usiłował zapamiętać dziesiątki trudnych słówek z angielskiego, czy to przed egzaminem czy przed wyjazdem do kraju anglojęzycznego. Dlaczego ta metoda jest tak popularna?

A czym w ogóle są fiszki? Dla niewtajemniczonych krótki wstęp: fiszki to niewielkie, papierowe karteczki zapisane z jednej i drugiej strony. Z jednej mamy napisane słowo lub frazę po angielsku, z drugiej zaś tłumaczenie na polski. Proste prawda? Ta metoda pozwala niewielkim nakładem skonstruować pomoc naukową z której możemy korzystać w każdej wolnej chwili i zabrać w każde miejsce. Możemy również kupić gotowe fiszki po niewygórowanych cenach, opracowane przez profesjonalnych nauczycieli angielskiego jeżeli nie czujemy się na siłach zrobić ich samemu. Najpopularniejszym sposobem korzystania z fiszek jest po prostu wyciąganie po kolei karteczek polską stroną do siebie i przypominanie sobie angielskich odpowiedników, po czym fiszka wraca na koniec talii.

Bądź kreatywny

Możesz wzbogacić swoje fiszki w dodatkowe atuty które sprawią, że zapamiętanie ich treści będzie jeszcze prostsze. Oto kilka z nich:

  • Spróbuj ułożyć z danym słówkiem krótkie zdanie jako przykład zastosowania. Jest to szczególnie przydatne w przypadkach dwuznacznych słów jak right które znaczy zarówno prawo jak i prawidłowy.
  • Używaj kolorów dla pogrupowania słówek w dziedziny życia lub specjalizacje, np. słówka związane z domem albo frazy używane w medycynie.
  • Mózg zapamiętuje lepiej obrazy niż literki. Rysuj reprezentacje słówek na fiszkach. Im śmieszniejsze tym szybciej je zapamiętasz!
  • Jeżeli uczysz się swojego trzeciego języka możesz zrobić fiszki dwujęzyczne na których oprócz angielskiej translacji umieścisz również niemiecką czy hiszpańską. Znacznie przyspiesza to przyswajanie słówek z obu języków jednocześnie.

Przeczytaj więcej na: http://www.ambulatorium.org.pl/angielski-jak-skutecznie-nauczyc-sie-jezyka/http://www.wyspapiekna.com.pl/naucz-sie-angielskiego-i-zdobadz-prace-marzen-oto-skuteczne-wskazowki-jak-robic-to-szybko-i-dobrze/

Related posts