Internet działa wolno: co zrobić?

Jakie mogą być przyczyny takiego właśnie stanu rzeczy? Co zrobić, kiedy internet działa wolno? Niekiedy pomagają proste, nieskomplikowane sposoby. Czasami zaś konieczna jest zmiana dostawcy sieci na innego…

Jeżeli internet działa wolno, to potrafi to mocno zdenerwować. I to nawet bardzo spokojne osoby. Nie da się ukryć, że wolno działający internet wkurza. A przecież z sieci korzystamy w rozmaitych celach. Niektórzy pracują przy pomocy sieci. Jeśli net działa kiepsko, to trudno jest coś zrobić. Przez to praca nie ma tempa. Zamiast skupiać się na niej, człowiek zastanawia się, co z netem itp. Na wielu frontach jest to zatem niekorzystne. Wolno działający internet jest także bardzo irytujący, kiedy ktoś gra w gry online lub ogląda filmy itp. Nie da się ukryć, że to frustrujące. Czasami pomaga zrestartowanie routera. Jak to zrobić? Wszystko jest banalne. Po prostu trzeba zrestartować router na mniej więcej dziesięć sekund. Odłącz go zatem od zasilania. Potem teoretycznie wszystko powinno wrócić do normy. Szczególnie jeśli router Ci się przegrzał. Masz zamiar dowiedzieć się jeszcze o innych informacjach odnoszących się do tego zagadnienia? Jeśli tak, to warto dokładnie przeczytać wpis znajdujący się na stronie https://www.dg-net.pl/co-zrobic-gdy-internet-dziala-wolno/.

Niekiedy jednak to nie pomaga. Co jeszcze można zatem zrobić w praktyce, kiedy internet działa bardzo wolno? Nie możesz pracować, uczyć się, czy relaksować się? W takiej sytuacji problem może dotyczyć działania sieci. Być może router jest źle zlokalizowany.

Czasami znajduje się on za daleko od konkretnego komputera przenośnego albo stacjonarnego. Na co jeszcze ewentualnie można zwrócić uwagę? Jeśli przybliżysz się do routera, to prędkości powinny być lepsze. Czasami jednak to nie pomaga. Oczywiście, zła lokalizacja routera ma spore znaczenie. Tego typu urządzenia powinny być umieszczane w centralnej części. Danego domu, mieszkania, czy firmy itd. Pamiętaj, aby router nie był niczym przysłonięty. Nie może być zatem zasłonięty książkami, gazetami, dokumentami, ubraniami itp. Dodatkowo router nie może być schowany do szafki itd. Daj mu sporo przestrzeni. Czasami to pomaga. Ale nie zawsze. Wtedy trzeba zastanowić się nad innymi przyczynami i poszukać lepszego, skuteczniejszego rozwiązania.

Czasami problem nie dotyczy routera, czy sieci, a Twojego komputera przenośnego albo stacjonarnego. Tak samo, jak telefonu komórkowego. Jeżeli na przykład użytkownik ma u siebie wirusy, to net może zacząć działać bardzo wolno. Warto zatem sprawdzić to zagadnienie. Poza tym możesz wyczyścić pamięć podręczną. Czasami to pomaga. Dzięki temu net zaczyna chodzić szybciej niż jeszcze wczoraj, czy kilkanaście minut temu. Niekiedy wolny net jest powodowany przez charakterystykę działania internetu mobilnego. Czasami zaś problem leży po stronie dostawcy. Chcesz współpracować z kimś porządnym? Doświadczonym i zarazem renomowanym? Dużo osób w tej właśnie sytuacji decyduje się na DG-NET. To sprawdzony dostawca internetu. Działa on na terenie takich miejscowości, jak między innymi Katowice, Sosnowiec, czy Dąbrowa Górnicza. DG-NET zapewnia to, że internet działa szybko i zarazem niezawodnie.

Related posts