Czym należy się sugerować wybierając regały magazynowe?

Na dobre zarządzanie magazynem mają wpływ dwa zasadnicze czynniki. Pierwszy z nich to sprawnie prowadzona logistyka, drugi zaś stanowi optymalne przygotowanie hal magazynowych do składowania towaru. Pod pojęciem przygotowanie należy rozumieć regały magazynowe, gdyż to one stanowią ich podstawowe wyposażenie. Ich pionowo wzniesiona konstrukcja pozwala na wydajne przechowywanie wszelkiego typu towarów, pod postacią palet, pojemników transportowych lub kartonów. Dlatego wybierając regały magazynowe należy dobrze się zastanowić, gdyż to właśnie one decydują o tym, czy powierzchnia hali zostanie właściwie zagospodarowana oraz czy towary będą magazynowane w sposób bezpieczny.
Wszystkie regały magazynowe powinny być odpowiednio stabilne i mocne, aby nie było ryzyka załamania ich konstrukcji, a przez to uszkodzenia przechowywanych towarów. Ich wytrzymałość można odpowiednio dobrać pod kątem ciężaru oraz ilości składowanych ładunków. Inne ważne parametry to budowa regałów, która determinuje nie tylko rodzaj, ale i obsługę zgromadzonych na nich towarów.

Jednym z chętniej wybieranych produktów stanowią regały paletowe, ze względu na ich uniwersalny charakter. Dobrze sprawdzają się podczas magazynowania wszelkiej wielkości towarów, dlatego stwarzają największe spektrum możliwości. Regały magazynowe wysokiego składowania najlepiej zdają egzamin w przypadku hal wielkopowierzchniowych, w których można spiętrzyć towar na dużą wysokość. Regały półkowe natomiast, dobrze służą w tych magazynach, które są obsługiwane ręcznie. Najlepiej nadają się do zastosowania w takich miejscach jak sklepy, hurtownie czy archiwa. Regały przepływowe, dzięki wykorzystaniu modułów rolkowych zaliczane są do regałów wjezdnych. Są one idealne dla tych magazynów, w których ruch zgromadzonych towarów jest szybki, a co ważniejsze dosyć częsty. Regały magazynowe wjezdne cechuje największą wydajność, jeśli chodzi o zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Dobrze sprawdzą się w tych zakładach, które składują raczej jednorodne towary, przez krótki czas. Ostatnią grupę stanowią regały wspornikowe, dzięki którym możliwe jest efektywne przechowywanie artykułów dłużycowych, takich jak: rury, deski oraz pręty.

Polecane: www.ltm-regaly.pl/regaly_magazynowe-1

Related posts

Leave a Comment