Czy badanie gruntu na Śląsku przed budową domu jest niezbędne?

Planujesz wybudować swój dom? Jeżeli tak to z całą pewnością powinieneś zainteresować się jedną z niezbędnych rzeczy jakie trzeba wykonać przed jego budową. Jest to mianowicie badanie gruntu Śląsk. Usługa tego rodzaju pozwala na zaoszczędzenie sobie wielu różnych problemów takich jak pękające ściany czy też zapadające się fundamenty.
Kto zajmuje się sprawdzaniem gruntów? Na sprawdzenie gruntów są zasadniczo 2 opcje. Pierwsza to poproszenie gminy o udostępnienie map geologicznych. Jednak jest to metoda mniej pewna. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zlecenie specjalistom wykonania badania geotechnicznego. Dzięki temu można dokładnie sprawdzić jakie są warstwy w glebie.
Czy badania geotechniczne są niezbędne? Prawo nie nakazuje wykonania tego rodzaju badań, jednak niektóre projekty wymagają wykonania tego rodzaju badań do inwestycji.
Po co robi się badania gruntu? Te badania pozwalają na uniknięcie wielu różnych problemów przy budowaniu budynków. Problemy tego rodzaju to pękające ściany, zapadające się fundamenty i wiele innych podobnych problemów. Niestety niektóre warunki podłoża mogą sprawić, że konstrukcja zostanie poddana nieodwracalnym uszkodzeniom. Badaniom poddaje się wiele właściwości gleby. Wśród nich znajdują się między innymi takie czynności jak: wiercenie, pobór próbek wód i gleby, sondowanie. Wykonuje się także badania w laboratorium, które obejmują między innymi: oznaczanie stopnia plastyczności, składu chemicznego i wielu innych rzeczy.

Co zawierają wyniki badań geotechnicznych? Wszystkie najbardziej istotne informacje na temat gruntów, które znajdują się na konkretnej działce, jej okolicach oraz ich wzajemnego oddziaływania na siebie, pokazaniu jakie grunty należą do kategorii nośnych, informację na temat wód gruntowych (gdzie występują, jaki wpływ będą miały na budynek), a także wnioski dotyczące wpływu gleby na budynek oraz jego budowanie.
W związku z tym jeżeli buduje się budynek na lata to bardzo dobrym pomysłem jest zlecenie tego rodzaju badań, aby spokojnie wykonać inwestycję.

Zobacz też: http://www.geomeritum.pl/oferta/

Related posts

Leave a Comment