Dlaczego warto wybrać spray na kleszcze?

Kleszcze są bardzo groźne. Oczywiście, nie wszystkie osoby, które mają do czynienia z tymi owadami muszą się obawiać. Statystyki pokazują jednak, że zachorowalność na rozmaite choroby drastycznie wzrosła w ostatnich latach. Często przyczynami tych dolegliwości są właśnie nieodpowiednio usunięte kleszcze. Co zrobić, aby nie mieć takich kłopotów? Jakie preparaty stosować, żeby zmniejszyć ryzyko rozmaitych dolegliwości?

Tego tematu nie powinno się pod żadnym pozorem traktować po macoszemu. Wszystko dlatego, że kleszcze mogą być źródłem różnych chorób. Wyróżniamy tutaj między innymi takie poważne dolegliwości, jak babesjoza, bolerioza, kleszczowe zapalenie mózgu itp. Co zrobić, żeby poradzić sobie z tym aspektem? Najlepiej byłoby całkowicie unikać chodzenia w takie miejsca, jak lasy, parki, przydomowe trawniki, miejskie tereny zielone itd. Chyba jednak doskonale zdajecie sobie sprawę, że byłoby to naprawdę wyjątkowo trudne. W związku z tym trzeba stawiać na odpowiednie elementy garderoby. Najlepiej, aby były one w jasnych kolorach.

Powinny też zakrywać jak największą część naszego ciała. Każdy jednak zdaje sobie sprawę, że w lecie panują zazwyczaj wysokie temperatury. Nie możemy być zatem zakryci od stóp do głów, ponieważ byłoby to bardzo mocno niepraktyczne i w żaden sposób wygodne czy komfortowe. W związku z tym coraz więcej osób stosuje po prostu specjalne preparaty na kleszcze.

Dobrym wyborem jest spray Kick The Tick® Max Repelent Plus. Dlaczego? To preparat skuteczny, potwierdzają to badania przeprowadzone przez fachowców. Ponadto Kick The Tick® Max Repelent Plus to produkt bardzo uniwersalny. Gwarantuje on kilka godzin ochrony nie tylko przed kleszczami, ale także biorąc pod uwagę komary oraz meszki. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że jego użycie nikomu nie sprawi żadnych trudności. Wszystko odbywa się szybko oraz sprawnie. Spray na kleszcze jest bardzo efektywny, ponieważ bazuje na trójskładowej formule. Odpowiednia mieszanka między innymi zakłóca receptory czuciowe. Dodatkowo odstrasza owady oraz pajęczaki. Występujące składniki to ikarydyna, citriodiol i butyloacetyloaminopropionian etylu. Nie można zapominać o tym, że preparat nie zawiera szkodliwych i toksycznych substancji Deet. Może być zatem stosowany w przypadku dorosłych oraz dzieci.

Oczywiście, nawet najlepsze preparaty nie gwarantują całkowitej ochrony. Jeśli zauważycie kleszcza, to musi on być jak najszybciej wyjęty. Najlepiej zrobić to w ciągu 24 godzin. Pomocny będzie tutaj zestaw Kick The Tick® expert. Dzięki temu szybko pozbędziecie się tego groźnego pasożyta i sprawicie, że wyżej wymienione choroby nie będą Waszym udziałem.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/spray-na-kleszcze-czyli-skuteczna-ochrona-przed-powaznym-zagrozeniem/

Related posts