Bezpieczne dla ludzi i zwierząt środki na roztocza w sprayu i w płynie

Roztocza kurzu domowego same w sobie nie stanowią zagrożenia dla ludzi, ponieważ nie gryzą, nie piją krwi i nie infekują. Ale prawdziwym zagrożeniem mogą być produkty uboczne tych najmniejszych stworzeń, które zawierają enzymy typu trawiennego, czyli białka. Są to przyczyny rozwoju reakcji alergicznej,  która w skrajnych przypadkach może prowadzić do astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia spojówek, atopowego zapalenia skóry i alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, których pojawienie się jest spowodowane przez produkty roztoczy.

Gdzie żyją roztocza?

Roztocza żyją w miejscach gromadzenia się kurzu: meble, pościel, dywany, zasłony, firanki. Wraz z powietrzem roztocza i ich produkty przemiany materii dostają się do dróg oddechowych i, jeśli się tam osiedlą, powodują alergie. Kiedy osoba z objawami astmy oskrzelowej spotyka się z lekarzem i nie jest możliwe wyjaśnienie jej przyczyny, jest rozważany wariant alergii na kurz i roztocza.

Ludzie są w stałym kontakcie z roztoczami, a większość z nich nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Ale konieczne jest pozbycie się roztoczy, po pierwsze, poprzez regularne czyszczenie na mokro i czyszczenie powierzchni tekstylnych za pomocą odkurzacza, przez regularne pranie ubrań a także stosowanie certyfikowanych środków na roztocza.

Jak zniszczyć roztocza?

Trzeba od razu podkreślić, że całkowite pozbycie się roztoczy jest bardzo trudne, ale można regularnie przeprowadzać właściwe oczyszczanie i stosowanie skutecznych i sprawdzonych środków na roztocza firmy Allergoff, co pomoże zmniejszyć stężenie roztoczy w powietrzu (środki na roztocza).

Środek na roztocza Allergoff w sprayu do doczyszczania dywanów, mebli tapicerowanych i materacy jest bezpieczny dla środowiska i zalecany do użytku w domu oraz w miejscach publicznych (obiekty użyteczności publicznej, kliniki, szpitale, motele itp.). Spray Allergoff to wodna zawiesina mikrokapsułek polimerowych, które zawierają składniki neutralizujące alergeny kurzu domowego i zmniejszające stężenie alergenów w obszarach mieszkalnych.

Trzeba przyznać, że ten produkt do zwalczania roztoczy kurzu domowego jest skuteczny na wszystkich etapach ich rozwoju. Wysoka wydajność i długotrwałe właściwości ochronne sprayu Allergoff zostały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Testy te wykazały całkowite zniszczenie alergenów roztoczy kurzu nawet 6 miesięcy po pojedynczym zastosowaniu.

Aby zneutralizować ewentualny ruch alergenów w powietrzu i zmniejszyć ryzyko wdychania, zaleca się stosowanie sprayu Allergoff w najważniejszych miejscach pod względem skutecznego zapobiegania chorobom alergicznym. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na łóżko i inne miejsca, w których śpią ludzie: koce i poduszki, meble tapicerowane, a także dywany, wykładziny, zasłony i miękkie zabawki.

Funkcje środka na roztocza Allergoff w sprayu:

Środek jest wypełniony mieszaniną substancji, wpływających na strukturę chemiczną cząstek o właściwościach alergicznych, które w rezultacie tracą swoje właściwości patogenne.

  • Ma długi efekt ochronny po jednorazowym użyciu.
  • Absolutnie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska.
  • Nie pozostawia plam na spryskiwanych powierzchniach.
  • Posiada neutralny zapach, jedno opakowanie wystarcza na 40 m2 powierzchni.

Środek na roztocza w płynie

Środek na roztocza w płynie Allergoff został wyprodukowany, jako dodatek do moczenia pościeli, zasłon, firanek, ubrania przed praniem. W wielu domach znajdują się tkaniny, które nie są przeznaczone do prania w temperaturach powyżej 60 stopniu, która niszczy roztocza. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest namoczenie tych rzeczy w roztworze wody i płynu Allergoff na czas 2 godzin a następnie wypranie nawet w niezbyt wysokiej temperaturze. Efekt wyeliminowania roztoczy zostanie osiągnięty.

Dodatkową korzyścią ze stosowania tego środka na roztocza jest usuwanie świerzbowca i nużeńca, które są małymi pasożytami z rodziny roztoczy. Stosowanie płynu według zaleceń producenta będzie wspierało leczenie schorzeń alergicznych wziewnych. en środek jest również wydajny, ponieważ opakowanie jednostkowe przeznaczone jest do namaczania pięciu kilogramów rzeczy.

Related posts