Co sprawia, że pianka pur tychy jest taka popularna?

Co sprawia, że pianka pur tychy jest taka popularna?

Szczególnie przed okresem jesienno-zimowym bardzo dużo osób w naszym kraju zastanawia się co zrobić, aby zagwarantować sobie i rodzinie odpowiednie ciepło i jednocześnie nie płacić tak dużych pieniędzy za ogrzewanie. Trzeba podkreślić, że istnieje kilka skutecznych sposobów. Bez wątpienia jednym z nich jest pianka pur tychy. Warto zaznaczyć, że ten element zyskuje w ostatnim czasie coraz większą popularność. Jakie są jego najważniejsze plusy? Zapraszamy do lektury.

Pianka pur tychy – dlaczego warto ją stosować?

Istnieje wiele powodów, aby nabyć ten materiał. Trzeba podkreślić, że pianka pur tychy (http://www.alfapianka.pl/pianka-poliuretanowa/) ma znakomite właściwości izolacyjne. Pod względem dostępnych na rynku materiałów cechuje się najlepszymi parametrami. Należy dodać, że nawet upływ czasu nie powoduje, że pianka pur traci na swojej jakości. To jednak nie wszystko. Istotną zaletą tego materiału jest fakt, że gwarantuje on 100% szczelności izolacji. Aplikacja sprawia, że pianka pur tychy wypełnia wszystkie niezbędne szczeliny – nawet te te bardzo trudno dostępne. Trzeba podkreślić, że jest to materiał, który w ogóle nie przepuszcza powietrza. Pod tym względem także jest zdecydowanie najlepszy na rynku. To oczywiście oznacza bardzo duże oszczędności w kwestii ogrzewania własnego domu czy mieszkania. Warto podkreślić, że coraz częściej stosowana w naszym kraju pianka poliuretanowa to materiał obojętny chemicznie. Nic więc dziwnego, że jest tak bardzo rekomendowana osobom, które mają rozmaite problemy z alergiami. Należy wiedzieć, że pianka pur tychy nie powoduje również żadnego rozwoju grzybów i pleśni, co jest niestety obecne w przypadku na przykład wełny mineralnej.

Pianka poliuretanowa – jej zastosowania i właściwości

Należy zaznaczyć, że pianka pur tychy jest również materiałem hydro-izolacyjnym. To oznacza, że nie przepuszcza wody. Dlaczego jest to takie kluczowe? Niestety, większość materiałów nie może pochwalić się taką zaletą. To oczywiście powoduje, że w przypadku zawilgocenia nie nadają się one już do dalszego użytkowania. Pianka pur tychy nie ma z tym żadnego problemu. Warto zauważyć, że ten materiał ściśle przylega praktycznie do każdej zastosowanej powierzchni. Fachowcy w tej branży zaznaczają, że pianka pur tychy jest również łatwiejsza do montażu. Przyjmuje się, że ocieplenie poddasza może być zrealizowane nawet w ciągu jednego dnia. W przypadku wełny mineralnej – która jest największym rywalem na rynku tego materiału – ten proces trwa nawet kilkanaście razy dłużej. Poza tym inne materiały są bardzo trudne do zastosowania w miejscach o małej przestrzeni. Pianka pur tychy dociera zaś do trudno dostępnych lokalizacji i ma bardzo uniwersalne zastosowanie.

Related posts