Ścianki działowe

Wspaniała aranżacja przestrzeni dzięki zastosowaniu ścianek działowych.
Do niedawna ścianki działowe stawiano z elementów murowanych bądź płyt gipsowo wiórowych na stałe. Oddzielały one przestrzeń, ale nie pozwalały na ruchome aranżowanie wnętrza. Obecnie stosuje się innowacyjne rozwiązania pozwalające tak zabudować przestrzeń by ją rozdzielić, a w razie konieczności powrócić  do pierwotnego kształtu pomieszczenia.
W nowych systemach są ścianki działowe przesuwne, biurowe, ozdobne i stałe. Ścianki przesuwne montowane są na prowadnicach z  aluminium, a ich mechanizm jezdny może być montowany zarówno do sufitu jak i do podłogi. Jaki materiał zastosujemy na ściankę zależy tylko od naszej inwencji. Może to być płyta laminowana bądź meblowa, albo szkło, lub pleksi. Chociaż ten ostatni nie jest wystarczająco sztywny i może dawać pod światłem efekt falowania. Mamy także systemy mieszane jak na przykład stała ścianka rozdzielająca pomieszczenie z przesuwnymi drzwiami w środku, jedno lub dwu częściowymi. Ale zastosowanie pojedynczych płyt zamocowanych do sufitu daje większe możliwości w projektowaniu i organizacji przestrzeni. Można je przesunąć likwidując podział by powrócić do poprzedniej aranżacji.

Ten system daje nam najwięcej możliwości w tworzeniu nowych pomieszczeń. Stosując przy tym szkło jako materiał wypełnienia płyt przesuwnych możemy stworzyć optycznie niewyizolowane boksy. W ten sposób łatwo obdzielić stanowiska pracy biurowej nie zamykając całkowicie przestrzeni. Organizując biuro wydzielamy odrębne stanowiska ściankami działowymi przymocowanymi do podłoża, albo osobnymi ściankami dekoracyjnymi na nóżkach. Tu również kolorystyka i wzornictwo zależy od naszego indywidualnego zapotrzebowania. Mogą być to kolorowe bądź drewniane pojedyncze elementy na nóżkach, albo z wbudowanym kwietnikiem, czy ze szkła matowego.
Ścianki działowe stosowane w nowoczesnych rozwiązaniach i ich innowacyjny prosty montaż wypiera pomału tradycyjne ściany gipsowo wiórowe tworząc przy tym nowy styl i nowy klimat zabudowywanych wnętrz. Szkło znakomicie się sprawdza w tych systemach. Możemy na rynku znaleźć zarówno malowane szkło jak i matowe, a także naklejki na nie. wybierając materiał musimy jedynie pamiętać o bezpieczeństwie, dlatego jeśli wybierzemy szkło to zadbajmy by było hartowane.

Polecamy:  http://www.antom.com.pl/index.php/scianki-biurowe

Related posts

Leave a Comment